if ( function_exists('yoast_breadcrumb') ) {yoast_breadcrumb('');}

De leukste Rooftopbars in Lissabon

10 apr, 2023

Annemijn houdt van Lissabon en haar uitzichten, zoals je in haar vorige blog over de prachtige miradouros die deze stad rijk is, al kon lezen. Maar een prachtig uitzicht met een lekker drankje in je hand is natuurlijk next level! In deze blog deelt Annemijn haar haar favoriete rooftopbars in Lissabon met ons!

-> Lees hier alle blogs van Annemijn

Rooftopbars in Lissabon

We hebben er even op moeten wachten, maar het lijkt erop dat de koude winterdagen nu echt voorbij zijn in Portugal. Tijd dus om naar buiten te gaan en om (nog meer) te genieten van de stad én het weer! En hoe kan je dat nou beter doen dan met een lekker drankje terwijl je een prachtig uitzicht over Lissabon hebt? Nu kan je met een volle rugtas naar een Miradouro lopen, maar af en toe is een beetje luxe ook wel fijn. Daarom neem ik je vandaag mee naar een aantal rooftopbars in Lissabon!

Tip: Met deze zelfgeleide (via mobiel) speurtocht/game door Lissabon kom je ook verschillende rooftopbars tegen!

Hotel Mundial

De lift (of trap voor de sportievelingen) van dit viersterrenhotel, brengt je naar de negende verdieping waar de rooftopbar zich bevindt. In de zomer worden er geregeld Sunset parties gehouden maar ook zonder deze feesten kan je je hier prima vermaken. Geniet van een lekkere cocktail terwijl je zicht hebt op onder andere de Taag, Baixa Pombalina en het São Jorge kasteel! Mocht je liever een alcoholvrije cocktail willen, dan is dat geen probleem. Er staan namelijk ook een aantal lekkere mocktails op het menu!

Hotel Mundial
Praça Martim Moniz 2, 1100-341 Lisboa

TOPO

Niet ver van hotel Mundial, vind je het winkelcentrum van Martim Moniz. Als je de wat sfeerloze hal op de begane grond binnenloopt zou je het niet direct verwachten, maar op de zesde verdieping van dit gebouw is een luxe en trendy rooftopbar! Je hebt vanaf hier een adembenemend uitzicht op Castelo de São Jorge, Miradouro da Graça en Miradouro da Senhora do Monte.

Een paar jaar geleden is er een nieuwe locatie geopend: TOPO Chiado, wat ook zeker de moeite waard is om te bezoeken. TOPO Chiado bevindt zich achter de overblijfsels van Convento do Carmo (het Carmo klooster dat grotendeels is verwoest door de aardbeving van 1755).

TOPO Martim Moniz: Praça Martim Moniz 2, 1100-341 – Lisboa
TOPO Chiado: Terraços do Carmo Largo do Carmo, 1200-092 Lisboa

Javá

Vlakbij de Time Out Market en het treinstation van Cais do Sodré vind je 8Building. Voorheen was dit een kantoor van de CTT (het nationale postbedrijf van Portugal) maar tegenwoordig vind je hier vooral veel restaurants en een aantal appartementen. Als je door de ingang van 8Building loopt kom je op een open plek met terrassen en een lift. Deze (deels) glazen lift brengt je naar Javá; een rooftop met bar én restaurant.

Javá bestaat nog niet zo lang maar is echt de ideale plek om met een (alcoholisch) drankje te genieten van het prachtige uitzicht! Ook kan je hier heerlijk eten. De keuken is mediterraan dus op het menu staan gerechten uit verschillende landen. De sigara börek is mijn favoriet! Het is hier vaak druk dus mocht je ook willen eten en buiten willen zitten, dan is het handig om van tevoren te reserveren!

Javá: Praça Dom Luís I 30, 1200-275 Lisboa

Lost in

De naam van deze plek past helemaal bij de locatie. Zodra je binnenstapt en het uitzicht ziet ben je namelijk echt een beetje lost. Het is prachtig! De gekleurde stoelen en parasols geven een wat indian/hippieachtige sfeer en daardoor is de setting totaal anders dan bij bijvoorbeeld de rooftops van TOPO en hotel Mundial, maar zeker niet minder! Lost In is een paar minuten lopen van Miradouro de São Pedro de Alcântara, maar geeft je net een ander uitzicht dan vanaf de Miradouro!

Lost In: Rua D.Pedro V, Nº 56, 1250-094 Lisboa

Ferroviário

Ferroviário bevindt zich iets buiten het stadcentrum maar is zeker de moeite waard om te bezoeken. De rooftop heeft een oppervlakte van zo´n 500 m2, genoeg plek dus om wat mooie foto’s te maken van het uitzicht. Naast dat je hier terecht kan voor een lekker drankje en goede muziek, worden er geregeld activiteiten georganiseerd. Denk aan comedy´s shows en filmavonden!

Leuk feitje: Ferroviário is het Portugese woord voor spoor. Het bedrijf ontstond in 1961 om evenementen te hosten van de Portugese spoorwegen. Sinds 2010 is het een bar.

Ferroviário: Rua de Santa Apolónia 59, 1100-468 Lisboa

Sky bar

Midden op de bekendste straat van Lissabon vind je hotel Tivoli Avenida Liberdade. Dit vijfsterrenhotel heeft op de negende verdieping een rooftop met bar en restaurant, waar je een prachtig uitzicht hebt op onder andere het São Jorg kasteel, de Taag en natuurlijk het stadscentrum. Bij goed weer kun je zelfs de bergen van Arrábida zien!

Ook voor niet-hotelgasten is het mogelijk om de rooftopbar te bezoeken. Houd er wel rekening mee dat het vrij prijzig is. Een cocktail kost gemiddeld zestien euro en voor een biertje betaal je zo´n zes euro. Maar het uitzicht wat je daarvoor krijgt is natuurlijk onbetaalbaar!

In de wijk Parque das Nações is er ook een Tivoli hotel met rooftop: Sky Bar Oriente. Deze rooftop is op de zestiende (!) verdieping en geeft je daardoor een prachtig uitzicht over o.a. het oosten van Lissabon. Ook kan je vanaf hier goed de Vasco da Gama brug zien. Sky Bar Oriente bevindt zich in een totaal andere buurt dan de hiervoor genoemde rooftopbars dus het is echt een aanrader als je wat meer afwisseling zoekt!

Sky Bar Lisboa by SEEN: Avenida da Liberdade 185 1269-050 Lisboa, 
Sky Bar Oriente: Avenida Dom João II 27, 1990-083 Lisboa

Een drankje met een uitzicht in Lissabon

Ergens wat drinken is vrijwel altijd een leuk idee, maar een drankje smaakt natuurlijk een stuk beter in een mooie setting. Zoals je kan lezen én zien is dat in Lissabon geen probleem! Ben je in de winter in Lissabon of regent het? Geen zorgen! De meeste rooftopbars uit dit rijtje hebben namelijk ook een overdekt stuk, waardoor je zelfs op een regenachtige dag nog gaat stralen van het prachtige uitzicht!

Annemijn

Annemijn

Annemijn woont samen met haar Franse vriend in Lissabon, waar ze momenteel werkzaam is als recruiter. Op Saudalicious blogt zij met name over wat de stad Lissabon allemaal te bieden heeft. In deze blog stelt ze zich voor. Sinds dit jaar heeft zij haar eigen website die gaat over Portugal en hoe het is om in het buitenland te wonen. Neem snel een kijkje!

Ga naar alle blogs van Annemijn

  • Meld je hier aan voor de nieuwsbrief en ontvang de nieuwste blogs, recepten en fijne Saudalicious extra’s gratis in je mailbox!

    Saudalicious steunen?

    Geniet je van de content van Saudalicious via Social Media en de blog? Wil je iets bijdragen aan het platform Saudalicious zodat ik gratis content over Portugal, eten en gezondheid kan blijven maken? Dat vind ik super lief! Je kunt via deze link gemakkelijk een zelf te kiezen bedrag doneren. Alle kleine beetjes helpen :). Oh, en let me know, zodat ik je kan bedanken!

    Korting met code SAUDALICIOUS bij:

    Voor Portugal én Nederland

    • Prozis: code SAUDALICIOUS voor allerlei gezondheid en sport gerelateerde producten (NL en Portugal)
    • Duurzame sportkleding: SAUDALICIOUS voor -10% op Mijn favo duurzame sportkleding van Iron Roots (wereldwijd)
    • Supplementen: SAUDALICIOUS voor -€10,- op kwalitatieve, duurzame en voorgesorteerde supplementen om gezond te blijven van Vitaily (Europa)
    • Portugees Leren: Gebruik code SABINE15 bij de check-out voor 15% korting op alle cursussen van Mia! (wereldwijd)
    • Body & Fit: Kortingscode van 10% verkrijgbaar vragen via een berichtje naar mij op social media! Hier bestel ik soms supplementen, maar vooral vegan eiwitpoeder met de minste troep die ik tot nu toe heb gevonden én stevia drops. (Europa)

    Alleen voor Nederland:

    • EMB TestSAUDALICIOUS voor -5% op een gezondheidscheck op basis van energetisch morfologische bloedtest bij Food your Thought (NL)
    • Kombucha & Waterkefir: SAUDALICIOUS voor -€5,- op suikervrije kombucha’s of waterkefir van Aard’g (NL+BE)
    • Duurzame slow fashion: SAUDALICIOUS voor -15% op het prachtige duurzame slow fashion merk Common & Sense (NL)
    • Pastel de nata: SAUDALICIOUS voor -10% op Pastéis de nata uit Lissabon van Mister Nata (NL)
    • Gezond glutenvrij brood: SAUDALICIOUS voor -10% op de gezonde meelmixen van Oerchef. Super vers, simpel en snel; water, eitjes, mengen en in de oven!
    • Natuurlijke skincare: SAUDALICIOUS voor -10% op 100% natuurlijke skincare van Botanical Beauty (NL)
    • Testa Omega-3: SAUDALICIOUS voor -10% op duurzame en visvrije omgea-3 supplementen

    Alleen voor Portugal:

    • Origens bio: SAUDALICIOUS voor -10% bij deze fijne online store waar je veel biologische producten vindt! 
    • Captain Kombucha: SAUDALICIOUS voor -20% korting op mijn favoriete kombucha en waterkefir van Portugal


    Iets nodig van onderstaande webshops? Door deze links te gebruiken steun Saudalicious, omdat ik dan een kleine commissie ontvang. Kost jou niets extra’s.

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Over Sabine

saudalicious over mij zijbalkOlá! Ik ben Sabine, half Nederlands, half Portugees, gek op eten, ontdekken en Portugal. Op Saudalicious.com vind je inspiratie op het gebied van food en een gezonde, bewuste en eigenzinnige lifestyle. Dit alles met een lekkere slow, positieve, Portugese vibe.

Klik hier om meer te weten te komen over mij en Saudalicious.

Alle belangrijke hoogwaardige supplementen in één dagzakje. Verzending door heel Europa

Meer inspiratie in je mailbox?

Portugal autohuur