Less is more; dat is met deze Portugese worteltjes, oftewel “cenouras à Algarvia” zéker zo! Gemakkelijk en snel te maken, boordevol vitamines én smaak.
Typisch Portugees: Less is more
Dit is wat mij betreft één van de beste bewijsmaterialen van less is more. Deze Portugese wortels met knoflook zijn niet alleen geweldig goed voor je smaakpapillen, maar ook voor het oog (op twee manieren ;)). Je komt hem veel tegen in het zuiden van Portugal, de Algarve. Daar worden deze cenouras à Algarvia vaak bij het voorgerecht geserveerd met wat prikkers. Ik eet dit heel vaak als ik even zin heb in iets lekkers, maar gezonds en calorie-arms. Het is zo gemaakt!
Portugese worteltjes uit Algarve
Ik deelde laatst een foto van deze cenouras à Algarvia, en kreeg hier zóveel reacties op en vragen over dat ik het recept gelijk ben gaan uittypen en het gerechtje even mooi op de foto heb gezet!
Ik doe altijd extra veel knoflook door de worteltjes, heerlijk! In Portugal wordt hij soms ook gegeten met koriander in plaats van peterselie. Omdat ik het lekker vind om veel kruiden te gebruiken en ik koriander dan wat overheersend vind, gebruik ik soms verse peterselie of een combinatie van die twee.
Ook dol op de Portugese keuken? Kijk dan eens bij dit artikel dat uitpuilt van de heerlijkste Portugese recepten! Of misschien vind je dit artikel over mijn favo Portugese kookboek ook leuk.
Niet zo’n wortel fan, of gewoon in voor wat variatie? Probeer dan ook eens de variant met knolselderij!
Gek op wortel? Probeer dan ook eens:
- Wortelsoep met sinaasappel en rozemarijn
- Worteltaart met carobe frosting
- Zalm à brás met wortel
- Zoete wortelfrietjes
- Pizza Portuguesa met wortelbodem
- Tropische overnight oats met wortel
Recept Portugese worteltjes
Ingrediënten:
- 500 g wortels
- 4 teentjes knoflook
- 3 el olijfolie
- 2 el witte wijn azijn
- handje verse peterselie
- 1/2 tl piri piri (of zwarte peper naar smaak)
- 1 tl gemalen komijnzaad
- zout naar smaak
Bereiding:
- rasp de wortels en snijd dunne plakjes.
- Kook de wortels totdat ze beetgaar zijn en hak ondertussen de knoflook fijn.
- Giet de wortels af en doe ze direct terug in de pan. Voeg hierna de knoflook, azijn, olijfolie, piripiri, zout, komijn en verse peterselie toe.
- Laat de pan met de ingrediënten nog 2 minuten op zacht vuur staan terwijl je goed doorroert.
- Serveer de cenouras a Algarvia (lauw)warm in een schaaltje met cocktailprikkers of bij je stukje vega, vlees of vis!
Bom Apetite!
Volg Saudalicious op Facebook, Instagram, Pinterest en/of LinkedIn!
Heb jij deze Portugese worteltjes geprobeerd? Ik ben heel benieuwd wat je ervan vond! Laat het me weten door te delen op Facebook of Instagram en #saudalicious of @saudalicious te taggen in de posts!
*Dit artikel bevat affiliate links
Ze stonden vandaag op het menu.
De komijnzaadjes waren dan wel niet van de partij, het smaakte naar het zuiden.
Al wordt deze lekkernij vaak als voorafje geserveerd vandaag was het als hoofd groente, samen met een lekker stukje gebraad dat een voorbehandeling had gekregen met kruiden en mosterd. Lekkere aardappelkroketjes erbij. Weer teveel gegeten hé. Allemaal uw en mijn vrouw haar schuld. Jullie spannen samen denk ik. LOL
Hoi Denis, Dat is goed om te horen en dat klinkt als een perfecte combinatie 👌
En inderdaad… stiekem wel 😉haha
Bedankt voor het samenspannen. LOL