Rachelle maakte deze heerlijke gezonde havermout kaneelwafels met chocolademousse om lekker van te genieten tijdens haar wandeling. De kaneelwafels zijn glutenvrij, lactosevrij, vegan én enorm lekker: om je vingers bij af te likken. Perfect als ontbijt of picknick lunch!
zoete cravings!
Soms crave ik naar iets zoets. Als ik dat voel, dan ga ik ook all the way en maak ik er een heuse traktatie van. Eigenlijk doe ik dat met al mijn maaltijden wel, want tijdens mijn reis naar “meer gezonder en minder kilo’s” die ik momenteel (als in een nieuwe leefstijl) maak, vind ik het belangrijk om goed naar mijn lichaam te blijven luisteren en niet klakkeloos alles (meer) te eten.
Dit recept ontstond dus tijdens zo’n craving naar zoet en kwam precies op het juiste moment. Die middag zou ik een wandelroute van 14 kilometer lopen in Zeeland en er was genoeg tijd om tussendoor te picknicken.
De wandeling
Ik plande een stop rond de 11 kilometer. Dat doe ik overigens altijd, want na mijn (vaak uitgebreide) picknick heb ik nooit zo de behoefte om nog flink wat kilometers te wandelen. In mijn (gele) rugzak zat een bakje met 4 havermout kaneelwafels en in een ander bakje de rijke chocolade mousse. Het zakje garnering mocht natuurlijk niet ontbreken.
In de verte zag ik een mooi plekje, de ideale plek voor een picknick. Ik liep richting het bankje en ging zitten. Rondom mij complete stilte, met hier en daar een vogel die de stilte muzikaal doorbrak. In de verte hoorde je de zee (en als heus Zeeuws meisje word ik hier altijd heel erg blij van).
Picknicken MET WAFELS OM JE VINGERS BIJ AF TE LIKKEN
Ik haalde de bakjes uit mijn rugzak en besmeerde een wafel met de chocolademousse (met mijn vinger, want aflikken is geen straf) om er vervolgens wat stukjes pure chocolade en dadels overheen te strooien. Ik topte het gerecht af met nog een wafel en nam een hap.
Zo romig, zo lekker, zo zoet.
Dit móest ik delen.
En zo geschiedde…
Ik zou zeggen, eet smakelijk en geniet er met volle teugen van!
Liefs, Rachelle
Recept Havermout kaneelwafels met chocolademousse
Deze heerlijke havermout kaneelwafels zijn glutenvrij, lactosevrij en vegan. Hierbij heb ik mijn eigen “sausje” gebruikt, geïnspireerd door het recept van Pauline van Pauline’s keuken.
Wat heb je nodig?
Voor de havermout kanaalwafels (ik haal hier 4 kleine ronde wafels uit):
- 100 gram fijne havermout
- 100 ml amandelmelk ongezoet
- 1 el agave
- 1 el kaneel
- 1 el pindakaas (ik gebruik de kokos zeezout van de Pindakaaswinkel)
- Eventueel een scheutje water (op gevoel)
- Kokosolie met kwast
Voor de chocolademousse:
- 1 avocado
- 40 gr rauwe cacaopoeder
- 100 ml amandelmelk
- 3 el romige kokosmelk
- 2 el agave
- Een stukje pure chocolade (in splinters schaven) en 2 dadels om mee te garneren
Hoe maak je het stapsgewijs?
De havermout kaneelwafels:
- Stop de havermout, de amandelmelk, de agave, kaneel en de pindakaas in de blender en blend het tot een smeuïg beslag. Voeg scheutjes water (of amandelmelk) toe wanneer het beslag te dik is om tot deze smeuïge massa te komen.
- Verwarm het wafelijzer goed voor (belangrijk) en vet deze dan in met kokosolie.
- Bak vervolgens je wafels lekker knapperig.
Voor de chocolade mousse:
- Verwijder de schil (en natuurlijk de pit) van de avocado en stop deze (in kleine stukken) in de blender.
- Voeg hier de rauwe cacao aan toe, de romige kokosmelk en de agave en blend tot een romige mousse.
- Proef de mousse en voeg wat meer zoetstof aan toe wanneer je dit wenst. Ik houd zelf niet zo van heel zoet en weet: Er komen nog dadels over (die zijn al mierzoet) als garnering.
En dan? Nu gaan we onze wafels bouwen.
- Pak een wafel en besmeer deze met de mousse (Wees niet al te zuinig, maar smeer er ook niet te veel over als je je kleding schoon wilt houden 😉)
- Strooi er dan wat stukjes pure chocolade overheen en stukjes gedroogde dadel (mocht je echt all the way willen gaan, strooi er ook nog wat stukjes ongezouten pinda’s overheen)
- Eindig deze zoete toren met nog een wafel.
Een heuse wafelburger gevuld met rijke chocolademousse! Precies wat je nodig hebt na een lange wandeling.
TIP: Als ik ga picknicken, wat ik dagelijks doe, neem ik de mousse, de garnering en de wafels apart van elkaar mee en maak ik ter plekke deze lekkere traktatie na een wandelroute.
Eet smakelijk!
Meer wafelrecepten:
Meer recepten met havermout:
- Romige chocolade havermout met bietjes
- Gebakken zoete havermout met pompoen
- Hartige havermout met garnalen (gebaseerd op Portugees recept)
- carrotcake havermout met gezonde choco saus
- Portugese amandelkoekjes zonder suiker
BEWAAR DIT RECEPT OP PINTEREST!
Wil je dit recept voor kaneelwafels met gezonde chocolade mousse bewaren zodat je het makkelijk kunt terugvinden op een later moment? Bewaar onderstaande foto dan op één van je borden op Pinterest via het icoontje linksboven in de foto.
Volg Saudalicious op Facebook, Instagram, Pinterest en/of LinkedIn!
Vond je dit artikel leuk of inspirerend? Deel het via Facebook of Instagram en als je @saudalicious hierin tagt, kan ik het zien en je gelijk bedanken!
*Dit artikel bevat affiliate links. Als je klikt op sommige links naar de producten in dit artikel om het product (of iets anders in die webshop) aan te schaffen, dan ontvang ik een kleine commissie. Dit gebruik ik om mijn platform te optimaliseren en content te kunnen blijven maken. Win-win dus! 🙂
0 reacties